Киселицька стінка


Біля автодороги Путила – Вижниця, в селі Киселиці притягує погляд висока, поросла рослинами, Киселицька стінка – геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Висотою на 45 метрів височіє вона над тихими водами річки Путилки. Площа стінки та прилеглої території - 1 га. Основні утворюючі породи – пісковик і горючий сланець. Середній вік порід – 45 млн. років (час утворення – середній еоцен).
Стінка складається з 5 виступів і ущелин між ними. Найбільший з них сягає 30 метрів вгору. Вершина його поросла вільхами й берізками, а під їхніми кронами панує соковита трава. Другий виступ відділений від першого 7-метровою ущелиною, дно якої поросло молоденькими кущами ліщини. Висота виступу становить 22 метри. На відміну від першого, четвертий виступ закінчується гострим шпилем, на осадових породах якого розрослися ялини і лісові горіхи. Третій виступ є симетрією другого, от тільки на його вершині росте більше дерев. Центром стінки є третій, і найменший виступ, ущелини зліва і справа якого під час дощів наповнені водами. Хоча його висота над річкою лише 18 м, вершини решти ніби схиляються до нього. Його схили весною жовтіють квіточками мати-й-мачухи, кущі вкриваються пишними "котиками" верби. П'ятий, останній виступ ніби відокремлює від основної частини невеликий струмок, вода якого залишається холодною навіть в найбільшу спеку. Це пояснюється тим, що він бере свій початок в ялиновому лісі.
Над трьома середніми виступами нависає вершина Киселицької стінки у вигляді сіро-зеленої шапки. Між ялинами тут починають утверджуватися вільхи і осики. Ця скельна стінка має складчасту структуру. Геологічне утворення зазнало значних пошкоджень внаслідок вивітрювання та діяльності людини. Помітні зсуви ґрунту в ущелинах поміж виступів. Крім того, внаслідок руйнації самі виступи стають все менш помітні.
Біля підніжжя Киселицької стінки, на правому березі річки Путилка, свого часу проводились зйомки багатьох епізодів художнього кінофільму «Білий птах з чорною ознакою».